Szanowni Państwo,
 
W ubiegłym roku pandemia koronawirusa SARS-Cov-2 uniemożliwiła nam organizację krakowskiego  sympozjum, ale  zgodnie z porzekadłem „co się odwlecze, to nie uciecze”, mamy nadzieję, że obecny rok będzie łaskawszy i spotkamy się w Krakowie w dniach 2-3 grudnia 2021 r. w Międzynarodowym Centrum Kultury, Rynek Główny 45. Sympozjum będzie transmitowane online.
Tematem przewodnim XII Sympozjum, wpisującym się w otaczającą nas rzeczywistość, będzie "Leczenie immunosupresyjne a zakażenia po transplantacji narządów". Celem sesji będzie zatem ukazanie złożonej problematyki powikłań infekcyjnych, aktualnych wytycznych, dotyczących postępowania diagnostycznego i terapeutycznego. Także Covid 19 przysporzył nam wiele nowych tematów, które będziemy mieli okazję przedyskutować w MCK w Krakowie.
Liczę na  wymianę doświadczeń i ożywioną dysputę transplantologów z przedstawicielami innych specjalizacji, która wzbogaci naszą wiedzę, a tym samym wpłynie na zapewnienie jeszcze lepszej opieki naszym pacjentom.
Mam głęboką nadzieję, że tym razem sytuacja związana z pandemią nie pokrzyżuje planów i uda nam się po długiej przerwie spotkać hybrydowo  w przedświątecznej atmosferze królewskiego miasta.

Do zobaczenia w Krakowie,
Prof. dr hab. Magdalena Durlik 
Patron MedialnyGłówni SponsorzySponsorzyPartner